img

Barista na weselu. Dlaczego warto?

Młode Pary starają się dziś na wszelkie możliwe sposoby urozmaicić swoje przyjecie weselne. Chodzi o zaskoczenie gości i sprawienie, aby jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu pozostało na długo w pamięci weselników. Jednym z ciekawszych pomysłów, który sprawdzi się pewno jest zainwestowanie w bar kawowy. Kawa to jeden z tych elementów, który powinien pojawić się na każdym weselu, a od sposobu jej przygotowania i serwowania bardzo wiele zależy. Bar kawowy ma nie tylko spełniać funkcje praktyczne, ale również wzbogacać wnętrze i atmosferę.

Kawa na weselu to doskonały pomysł

Trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez kawy. Podawana jest z reguły do tortu weselnego, a wiele osób traktuje ją, jako dodatek do weselnych ciast i innych smakołyków. Forsowne tańce i spora ilość wypitego alkoholu sprawia, że goście weselni po jakimś czasie potrzebują czegoś, co doda im energii i umożliwi dalszą zabawę. To właśnie kawa przychodzi wówczas na ratunek. Powinna być jednak odpowiedniej jakości, właściwie zaparzona i profesjonalnie podana. Nie musimy troszczyć się o to wszystko sami. Możemy skorzystać z coraz bardziej popularnych usług cateringu kawowego. Firmy zajmujące się tego rodzaju usługami stworzą fantastycznie wyglądający baru kawowy, zapewnią odpowiedni sprzęt, przede wszystkim zaś udostępnią nam profesjonalnego baristę, który obsłuży gości. To kompleksowe rozwiązanie sprawdza się na różnych rodzajach eventów, w tym na weselach.

Dlaczego warto wynająć bar kawowy i baristę na wesele

W każdym większym mieście wynajmiemy bar kawowy. Cena takiej atrakcji wcale nie jest zbyt wysoka. Zwłaszcza, że nie musimy się już zajmować niczym, co związane z kawą. Wszystko bierze na siebie wynajmowana firma. To do niej należy zapewnienie odpowiednich surowców, nie tylko wysokogatunkowych mieszanek kawy, ale również wszelkich niezbędnych dodatków smakowych. To firma dba o transport potrzebnego sprzętu i zamontowanie go na miejscu. Troszczy się również o to, aby na miejscu imprezy znalazły się potrzebne akcesoria.

Wynajęty barista mieli kawę na świeżo. Możemy, więc poczuć jej wyjątkowy aromat. A smak świeżo palonej, doskonałej kawy nie równa się z niczym innym. Stojący za ladą barista nie tylko przyrządza kawę i inne popularne napoje kawowe. Zajmuje się również ich serwowaniem. Goście doceniają takie zadbanie o ich potrzeby.

Jednak to nie wszystko. Barista pełni rolę swego rodzaju mistrza ceremonii. Posiada ogromną wiedzę na temat kawy, jej historii, pochodzenia, sposobów uprawy, zbierania i palenie. Jest również w stanie przekazać tę wiedzę dalej w interesujący sposób. Bardzo chętnie wprowadzi gości weselnych we wszystkie tajemnice dotyczące kawy. Pokaże im używane akcesoria i pozwoli jej wypróbować, by mogli samodzielnie przygotować swoją ulubioną kawę.

Nieodłącznym elementem takich usług stały się pokazy latte art, czyli niezwykła sztuka ozdabiania kawy. Bariści są w tej dziedzinie specjalistami. Potrafią z ogromną precyzją wykonać na kawie misterne wzorki. Goście również mogą spróbować swoich sił w ozdabianiu kawy i przekonać się, że ta z pozoru łatwa czynność jest piekielnie trudna. Niektóre bary dają Młodej Parze możliwość stworzenia własnego wzornika do ozdabiania kawy. Można zastosować ulubiony motyw, który będzie kojarzył się z nowożeńcami lub stosowny napis. Inicjały Młodej Pary w filiżance z pyszną kawą na pewno zaskoczą gości.

O ile, inne atrakcje takie, jak pokaz fajerwerków czy czekoladowa fontanna nie każdemu mogą przypaść do gustu, bar kawowy spodoba się większości gości. Wszak kawa to klasyka, zwłaszcza świeżo mielona, niezwykle aromatyczna, idealnie parzona, po prostu pyszna.

Zobacz również