img

Dlaczego na następny event musisz zamówić obsługę baristyczną?

Większość z nas uwielbia kawę. Zapewnia nam energię w czasie pracowitych dni. Podajemy ja w czasie spotkań towarzyskich. Nic dziwnego, ze pojawiała się nowa forma usług – catering kawowy. Nie jest on być może tak powszechny, jak tradycyjny catering, jeśli chodzi o imprezy. Jednak powstało sporo świetnych firm cateringowych, które są w stanie doskonale obsłużyć nasze wydarzenie. Jak, zatem zapewnić wspaniałą kawę i sprawną obsługę dla wszystkich miłośników kawy? Wynajmijmy najlepszy catering kawowy i pamiętamy o kilku ważnych kwestiach.

Jakie rodzaje imprez są odpowiednie, by wynająć catering kawowy?

Pierwszym rodzajem eventu, który aż prosi się o kawę są sympozja i konferencje. Zwykle w trakcie tych wydarzeń uczestnicy mogą raczyć się kawą. Organizatorzy konferencji nie chcą zapewne, aby uczestnicy wydarzenia wędrowali poza obiekt tylko po to, by poszukać kawiarni. Dobrym pomysłem jest wynajęcie mobilnego baru kawowego lub profesjonalnego baristy na nieformalne wydarzenia takie, jak wystawy i inne imprezy publiczne. Goście biorący udział w tych imprezach są zazwyczaj na nogach przez długie godziny, więc podanie im pysznej, aromatycznej kawy pomaga zapewnić lepsze wrażenia i daje im powód do pozostania dłużej.

Kawa sprawdzi się również przy okazji uroczystych kolacji. Niezależnie od tego, czy serwujemy filiżankę dla każdego gościa, czy też mamy specjalny wózek z kawą dostępny w rogu pomieszczenia, nasza impreza z pewnością zostanie doceniona przez gości.

Kto powiedział, że nie możemy podawać kawy na weselach? Podczas, gdy większość wesel obsługiwanych jest przez firmy cateringowe dostarczające żywności, obecnie wiele par zatrudnia również baristę na wesele, aby zapewnić odrobinę luksusu i wyjątkową oprawę imprezie. Goście są zwykle pod wrażeniem i podekscytowani widząc baristę serwującego każdemu kawowe napoje, zwłaszcza, że często towarzyszą temu dodatkowe atrakcje np. pokaz latte art. Mobilny wózek na kawę sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz i staje się szybko wielkim hitem wśród gości.

Powody, dla których warto zorganizować imprezę z kawą

A teraz kilka powodów, dla których impreza z kawowymi atrakcjami to doskonały pomysł. Kawa daje poczucie wspólnoty. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie często rozmawiają o rozmaitych rzeczach przy filiżance kawy? To, dlatego, że kawa stymuluje rozmowę, która łączy ludzi. Wykorzystajmy tę moc kawy podczas następnego wydarzenia, które będziemy organizować, a zobaczymy, jak szybko goście integrują się ze sobą.

Bary kawowe to świetny dodatek do zwykłych barów. Możliwość korzystania z ekspresu do kawy jest atrakcyjna, zwłaszcza dla gości, którzy będą potrzebowali trochę otrzeźwienia w trakcie imprezy. I nie ma nic lepszego, niż mocne espresso przed wysłaniem gości do domu.

Bar kawowy to odrobina luksusu za przystępną cenę. Wynajęcie specjalnego wózka mobilnego nie jest zbyt drogie. Oznacza natomiast, że myślimy o dobrym samopoczuciu wszystkich uczestników wydarzenia. Zapewniamy opcje dla wszystkich, w tym dla gości niepijących alkoholu.

Taka atrakcja pozostawia trwałe wrażenie. To po prostu wyjątkowe rozwiązanie, które przyciąga ludzi. Jest poza tym bardzo elastyczne. Większość firm zapewniających tego rodzaju usługi zaoferuje nam bary mobilne, które są w stanie obsłużyć każdą liczbę gości i będą pasować do prawie wszystkich rodzajów imprez. Od spotkań, prezentacji produktów i targów, po zjazdy rodzinne, wesela, a nawet przyjęcia urodzinowe.

Ostatni powód, ale chyba najważniejszy.Catering kawowy zaspokaja zapotrzebowanie gości na kawę. Może nie wszyscy kochają kawę. Ale najprawdopodobniej większość z nas ją pije. Zapach parzonej kawy nas rozluźnia, a pyszny smak pozostawia przyjemne doznania.

Zobacz również