img

Przepis na przepyszną śliwkę w czekoladzie z marcepanem!

Słodycze to coś, do czego wszyscy mamy słabość, a w szczególności do czekolady i do... czekoladek! A jak jeszcze mamy do wyboru połączenie czekolady, owoców i marcepanu - to czego chcieć więcej? Istne niebo w gębie! Poniżej znajdziesz przepis oraz krótki poradnik, dotyczący tego, jak należy przygotować pyszną śliwkę w czekoladzie z marcepanem. Przeczytaj go koniecznie!

Śliwka w czekoladzie z marcepanem - wykwintny i smaczny przysmak na każdą okazje!

Zacznijmy od tego, że śliwka w sama w sobie jest zdrowa i smaczna, a w połączeniu z czekoladą i marcepanem - to już jest raj. Owoce w czekoladzie bardzo często można spotkać na różnych targach, odpustach albo kawiarniach i do tanich one nie należą. Dlaczego by więc nie zrobić ich samemu? Przede wszystkim oszczędzimy czas i pieniądze, a przy okazji będziemy mogli czerpać ogromną satysfakcję z samodzielnie przygotowanych śliwek w czekoladzie. Taki własnej roboty słodycz to jest także doskonały prezent do podarowania dla najbliższych, wystarczy go zapakować w jakiś ładne pudełeczko lub słoiczek i gotowe! Bliscy na pewno docenią ten gest i będą mogli spróbować oraz pochwalić dzieło naszych rąk.

Lista niezbędnych składników, potrzebnych do przygotowania pysznego deseru, jakim są śliwki w czekoladzie z marcepanem

Zanim zabierzesz się za przygotowanie deseru, jakim są pyszne śliwki w czekoladzie z marcepanem to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. W Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników jak: dwadzieścia śliwek kalifornijskich, miękkich, 1/3 szklanki rumu lub brandy oraz 80 gram masy marcepanowej. Poza tym koniecznie powinieneś zaopatrzyć się także w taki składnik jak: 130 gram dobrej jakości gorzkiej czekolady.Gdy zaopatrzysz się we wszystkie, niezbędne składniki pora zabrać się przygotowanie deseru, jakim są pyszne śliwki w czekoladzie z marcepanem!

Przygotowanie pysznego deseru, jakim są pyszne śliwki w czekoladzie z marcepanem!

Dobrze jest wieczór wcześniej śliwki zalać alkoholem i odstawić do nasączenia. Dopiero po tym czasie z marcepanu wykonać kulki na kształt wielkiej pestki, każdą włożyć do środka śliwki. Gdy już to zrobimy to musimy czekoladę roztopić w kąpieli wodnej. Następnie należy każdą śliwkę po kolei obtaczać w czekoladzie (pomocne jest nadzianie jej na patyczek do szaszłyków). Potem trzeba je odłożyć do stężenia czekolady. I gotowe! 
Ciesz się smakiem pysznych śliwek w czekoladzie z marcepanem razem z najbliższymi! W związku z tym nie zwlekaj dłużej i już teraz wybierz się do sklepu po niezbędne składniki, a następnie do kuchni i zabierz się za przygotowanie pysznego deseru, jakim są pyszne śliwki w czekoladzie z marcepanem! Na pewno będą niesamowite i smaczne!

Zobacz również