img

Nowa kultura picia kawy

Polacy kochają kawę. Od lat konsumpcja tego napoju jest w naszym kraju na wysokim poziomie. Przez lata nie słynęliśmy jednak z rozwiniętej kultury kawy – pijali jej sporo, ale była to zwykle tzw. plujka, czyli fusy zalewane wrzątkiem w szklance. Okres transformacji upowszechnił zwyczaj picia kawy rozpuszczalnej, która stała się jednym z ulubionych napojów w domach i biurach, kojarzyła się z nowoczesnością i dobrym gustem. Jednak te czasy są już przeszłością, od kilku lat w Polsce dzieje się kawowa rewolucja.

Na czym ona polega? Stajemy się znawcami kawy, cenimy różne gatunki i wiemy, że nie o zwartość kofeiny tu chodzi, a o smak. Znamy nie tylko różne odmiany kawy, ale też różne sposoby jej parzenia. Coraz więcej w pejzażu polskich miast jest tzw. Alternatywnych kawiarni, gdzie pracują wysoko wykwalifikowani bariści, a nie studenci obsługujący guziczki ekspresu. Powstają też kolejne firmy gromadzące pasjonatów kawy takie jak Coffee Break.

Ekipa Coffee Break stawia na nową kulturę kawy. Przede wszystkim forma szkoli wysoko wykwalifikowanych baristów, którzy stają się mistrzami w swojej dziedzinie i prawdziwymi znawcami kawy. Promuje alternatywne sposoby parzenia kawy, takie jak drip czy chemex oraz parzenie kawy na zimno – tego typu nowinki cieszą się coraz większą popularnością wśród koneserów czarnego naparu.

Coffee Break specjalizuje się też w wynajmie oraz obsłudze tak zwanych mobilnych barów kawowych. Są to mini kawiarnie, które można rozstawić na przykład w Sali konferencyjnej lub podczas targów. Dzięki temu uczestnicy eventu mogą napić się wybornej kawy serwowanej przez dobrego baristę, zamiast rozpuszczalnego napoju z termosu, co zwykle stanowiło ofertę firm cateringowych. Warto wynająć taki bar, bo termosy ze słabej jakości kawą nie pasują wizerunkowo do wydarzeń, które są ważne i prestiżowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że mobilne bary kawowe Coffee Break oferują wyłącznie kawę w najlepszym gatunku, dotyczy to także wszystkich dodatków takich jak syropy i sosy – naturalne, bez sztucznych dodatków.

Mobilne bary kawowe proponowane przez Coffee Break coraz częściej są też wykorzystywane na prywatnych imprezach, przede wszystkim na weselach. Bariści na weselu to trend nowy, ale coraz silniej widoczny. Dobra kawa podawana w interesujący sposób może uświetnić to ważne wydarzenie. Goście z pewnością docenią też pokazy baristyczne, na przykład związane ze sztuką latte art, czyli malowania kawą wzorów na spienionym mleku. Bariści Coffee Berak potrafią w ten sposób namalować istne cuda! Z pewnością jest to atrakcja w zdecydowanie lepszym guście niż typowe weselne zabawy, nic więc dziwnego, że baristów na weselach spotykamy coraz częściej.

Warto też wiedzieć, że przy zamawianiu mobilnego baru na wesele możemy zamówić nie tylko pokaz baristycznych umiejętności, ale też warsztaty, na których goście dowiedzą się, jak powstają tego typu obrazki i sami spróbują swoich sił w sztuce latte art.

Oczywiście warsztaty kawowe mogą być bardziej rozbudowane i uświetnić nie tylko wesele, ale też innego typu wydarzenia. Bariści z Coffee Break wprowadza uczestników w fascynujący świat kawy, opowiedzą o procesie jej produkcji oraz gatunkach i sposobach parzenia. Każdy z uczestników będzie miał też okazję do wykreowania swojego napoju od podstaw – od zmielenia ziaren, przez zaparzenie wybranym sposobem, aż po ozdobienie kawy w formie latte art lub stworzenia wzoru z posypek do kawy. Każdy otrzyma tez certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach. Udział w warsztatach Coffee Break to znakomita zabawa dla każdego miłośnika kawy. A zdobyte umiejętności na pewno się przydadzą choćby po to, by zaparzyć sobie w domu pyszną kawę.

Zobacz również