img

Przepis na przepyszną, kremową kaszkę mannę na mleku

Kaszka manna na mleku jest to deser o idealnej, niezbyt gęstej konsystencji (choć oczywiście zależy to od preferencji), a dodatek kremówki powoduje, że jest bardzo delikatna. Po prostu niebo w gębie! Poniżej znajdziesz przepis oraz krótki poradnik, dotyczący tego, jak należy przygotować pyszną i zdrową, kremową kaszkę mannę na mleku! Przeczytaj go koniecznie!

Kremowa kaszka manna na mleku - pyszny i zdrowy deser

Zacznijmy od tego, że kremowa kaszka manna na mleku jest bardzo prosta i szybka w przygotowaniu. Przede wszystkim jest to bardzo łatwy, szybki i co ważniejsze tani deser, który możesz zrobić praktycznie w każdej chwili.

Lista niezbędnych składników, potrzebnych do przygotowania pysznego deseru, jakim jest kremowa kaszka manna na mleku

Zanim zabierzesz się za przygotowanie deseru, jakim jest kremowa kaszka manna na mleku to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. W Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników jak: półtorej szklanki mleka oraz pół szklanki śmietany kremówki 30%. Poza tym koniecznie powinieneś się zaopatrzyć także w takie produkty jak: szczypta soli, jedna łyżka cukru oraz dwie i pół łyżki kaszy manny. Gdy zaopatrzysz się we wszystkie, niezbędne składniki pora zabrać się przygotowanie deseru, jakim jest pyszna, kremowa kaszka manna na mleku!

Przygotowanie pysznego deseru, jakim jest kremowa kaszka manna na mleku

Najpierw musisz szklankę mleka zagotować z kremówką, szczyptą soli i cukrem w garnuszku z grubym dnem. Potem trzeba w szklance rozrobić pozostałe pół szklanki zimnego mleka i kaszę. Następnie należy rozrobioną kaszę wlać na wrzące mleko, zagotować, pogotować przez dwie lub trzy minuty. Na koniec można podawać ciepłą lub przestudzoną, z owocami (doskonale komponują się maliny, truskawki, żurawina, banan, kiwi i porzeczki). I gotowe! Smacznego!
Ciesz się smakiem pysznej, kremowej kaszki manny na mleku razem z najbliższymi! Nie zwlekaj dłużej i już teraz wybierz się do sklepu po niezbędne składniki oraz do kuchni i zabierz się za przygotowanie pysznego deseru, jakim jest kremowa kaszka manna na mleku! Na pewno będzie niesamowita i smaczna! A co najważniejsze, jeśli sami przygotujemy deser to doskonale wiemy, z jakich składników nasza kremowa kaszka manna na mleku została zrobiona i mamy pewność, że nie ma w niej żadnych emulgatorów ani innych, niezdrowych składników. Dlatego taką kremową kaszkę mannę na mleku możemy spokojnie podawać naszym dzieciom, zarówno tym mniejszym, jak i starszym. Dobrze jest jednak wtedy doprawić kaszkę jakimś słodkim owocem albo posypać czekoladą, aby smakowała i wyglądała bardziej atrakcyjnie dla dziecka, a na pewno się na nią skusi i jeszcze będzie chciało więcej!

 

Zobacz również