img

Barista na uroczystości weselnej - czemu nie!

Ślub i wesele to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu. Dlatego pragniemy, by zyskały one jak najpiękniejszą oprawę. Chcemy zadbać o wszystkie szczegóły – o wystrój sali, o dobrą muzykę i smaczne potrawy. Wszystko po to, aby podziękować naszym gościom za towarzyszenie nam w tym szczególnym dla nas dniu. Przyjęcie weselne to nie tylko okazja to szalonej zabawy do białego rana, lecz również do miłego spędzenia czasu z rodziną i najbliższymi przy wspólnym stole. A co może bardziej umilić rozmowę przy stole niż wypicie pysznej, świeżo przyrządzonej kawy? W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się profesjonalny serwis kawowy przygotowywany na oczach gości przez zawodowych baristów. Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie takiego serwisu na przyjęcie weselne? O tym w dzisiejszym artykule.

Po co barista na weselu

Kawa przygotowywana przez zawodowych baristów jest naprawdę pyszna. Takie osoby przeszły specjalne kursy i szkolenia, dzięki czemu przyrządzana przez nich kawa jest wyjątkowo smaczna. Bariści mają bogate doświadczenie w przygotowywaniu cudownie aromatycznej i niezwykle apetycznej kawy. Dzięki temu goście mają jedyną w swoim rodzaju okazję delektowania się świeżą kawą przygotowywaną specjalnie dla nich – i to na ich oczach! Wesele, na którym jest obecny barista, nabiera eleganckiego charakteru, a goście mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Sposób na zaskoczenie gości

Goście z pewnością będą mile zaskoczeni przede wszystkim tym, że kawa zostaje przyrządzana na ich oczach. Goście mogą przyglądać się pracy baristy, co stanowi świetną atrakcję i niewątpliwie stanowi idealną okazję do zobaczenia z bliska profesjonalnego serwisu kawowego. Dzięki temu na przyjęciu zostanie wytworzona naprawdę niesamowita atmosfera, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkich gości.
Jednak to nie wszystko. Większość baristów pracujących na weselach przygotowuje kawę z wykorzystaniem techniki latte art. To niezwykle efektowna i bardzo interesująca technika, polegająca na malowaniu na powierzchni kawy różnych wzorów. Goście na pewno poczują się wyjątkowo, mogąc wypić kawę ozdobioną niesamowicie misternymi wzorami kwiatowymi, roślinnymi czy motywami geometrycznymi. Tak piękna kawa, przyrządzona i podana przez zawodowego baristę, to idealne dopełnienie charakteru przyjęcia weselnego.

Profesjonalny sprzęt baristyczny

Wysłużone ekspresy do kawy, zimne mleko stojące w dzbanku i źle dobrane filiżanki to już przeszłość. Firmy oferujące usługi z zakresu oprawy baristycznej wesel i innych uroczystości dysponują nowoczesnym zapleczem sprzętowym i serwisowym, dzięki czemu można przygotować wiele rodzajów kaw zgodnie z ich właściwą recepturą. Bariści pracują wyłącznie na ekspresach najwyższej klasy, przez co cała ceremonia przygotowywania i wydawania kawy gościom nabiera charakteru niezwykłego rytuału.

A może niespodzianka?

​Jedną z największych atrakcji podczas przyjęć, na których odbywa się profesjonalny serwis kawowy, jest również możliwość samodzielnego przygotowania kawy przez gości, którzy zechcą spróbować swoich sił w roli baristy. Takie osoby mają niezwykłą szansę na przyrządzenie ulubionej kawy pod czujnym okiem profesjonalisty, który instruuje krok po kroku co należy robić. Dla wielu osób to jedyna taka okazja w życiu, więc z pewnością warto spróbować!

 

Zobacz również