img

Jak dekorować babeczki?

Wbrew pozorom dekorowanie babeczek może stać się naprawdę dobrą zabawą. Niestety dość łatwo można popaść w rutynę, jak już odnajdziemy nasz styl to powtarzamy go raz, drugi i dziesiąty. Przede wszystkim jednak, gdy dekorujemy babeczki dla dzieci to musimy pamiętać, aby nasze projekty dekoracyjne były kreatywne, zabawne oraz kolorowe.

Generalnie przyjmuje się, że babeczki robione są głównie po to, aby je podziwiać i rzecz jasna jeść. W związku z tym koniecznie musimy pamiętać, aby nasza dekoracja była nie tylko piękna, ale przede wszystkim smaczna. Duża liczba osób stosuje różnokolorowe oraz wielosmakowe lukry czekoladowe, serowe oraz waniliowe. Oprócz tego dużą popularnością wciąż cieszą się takie dekoracje jak bezy, polewy, lukrowe różyczki oraz posypki. Jednak dla wielu osób zrobienie lukry czy też różnych ozdób jest męczące i trudne, jednak nawet zakupione ozdoby czy też te najprostsze, przyrządzone przez nas oraz użyte z wyobraźnią będą robiły niesamowite wrażenie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na to, jak można ozdobić babeczki.

Musisz być świadomy, że lukier waniliowy może być przyrządzony w różnych kolorach. Mimo to wystarczy, że do lukru waniliowego dodasz kilka kropel barwnika do jedzenia w wybranym przez siebie kolorze i dokładnie wymieszasz. Dodatkowo torebki czy też woreczki wykonane z tworzywa sztucznego do wielokrotnego zamykania mogą być użyte jako szpryce do dekorowania ciasta. Ich dużym plusem jest to, że są bardzo tanie, a dają całkiem dobre efekty. Jeśli chcesz je w tym celu wykorzystać to koniecznie zrób małą dziurkę w prawym bądź w lewym dolnym rogu woreczka. Następnie, w zależności od tego jakiej grubości linie chcesz uzyskać to wytnij mniejszą albo większą dziurkę. Potem wypełnij woreczek melasą albo lukrem, po czym wyciśnij całe powietrze, a następnie zamknij dokładnie cały woreczek. W taki oto prosty sposób możesz zrobić krzyżyki, kwiatki, linie proste czy też krzywe, kropki… w zasadzie niemal każdy kształt, jakiego sobie tylko zapragniesz.

Jeśli natomiast chciałbyś ozdobić swoją babeczkę motywem pajęczyny to bajecznie proste! By jednak tego dokonać będziesz potrzebować dwóch kolorów lukru waniliowego oraz dwóch szprycy do dekorowania ciasta. Następnie wykonaj małe kółeczko na czubku babeczki, po czym weź drugi kolor lukru i zrób większe kółko wokół mniejszego. Potem znów zmień kolor lukru, po czym zrób większe kółko wokół poprzedniego. Tą czynność powtarzaj dopóki nie dojdziesz do brzegów babeczki. Natomiast jak skończysz to weź wykałaczkę i zrób nią linie prostopadłe, wychodzące od czubka babeczki aż do jej brzegów. W taki oto sposób uzyskasz efekt pajęczyny oraz zaskoczysz wszystkich swoją pomysłowością!

 

Zobacz również